Przy dobrej pogodzie

Kliknij na zdjęcie, aby sprawdzić wybrane aktywności.


Sezon letni- aktywnie

Rowery                                                            Cieplejsze sezony - aktywnie

Jazda na rowerze to sama przyjemność, a o jej zaletach nie trzeba nikogo przekonywać. Rower dba o nasze zdrowie i poprawia samopoczucie, jest przyjazny dla natury, a do tego pozwala dotrzeć w wiele miejsc gdzie nie sprawdzi się nawet napęd na cztery koła. Dla rowerzystów mamy specjalnie przygotowane mapki z trasami rowerowymi o różnych stopniach zaawansowania i długościach. Wszystkie zostały przez nas wielokrotnie sprawdzone, bo sami uwielbiamy je przemierzać . We Dworze organizujemy też cykliczne imprezy rowerowe, na które przyjeżdżają rowerzyści z całej Polski. Kochamy rower i chętnie zarazimy Was swoją pasją. Tych, którzy już ją z nami dzielą, zapraszamy do korzystania z uroków naszych rowerowych terenów.

Nordic Walking                                                marian 023

Nordic Walking, podobnie jak każdy inny rodzaj sportu, jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji i humoru. Jest jednym z nielicznych sportów, który angażuje aż 90% naszych mięśni, a ponadto, kije, których używamy odciążają stawy i kręgosłup. Dzięki temu właśnie chodzenie jest wskazane dla ludzi w każdym wieku! Jeśli dodać, do tego piękną nadbużańską przyrodę, którą podziwiamy przemierzając trasy Nordic Walking, otrzymujemy godny zamiennik dla rowerów (co przyda się w przypadku, kiedy jedna istotna część ciała mówi siodełku „dosyć”;)

Jazdy konne                                                    konie 153

Jazda konna jest niezwykłym rodzajem sportu, który pozwala na całkowite zjednoczenie się z naturą. Podążając malowniczymi ścieżkami, jak i jadąc stępem na lonży, jeździec współpracuje ze swoim kompanem- koniem. Bliskość ze zwierzęciem dostarczam nam nie tylko korzyści, wynikające z uprawiania sportu, ale również bardzo pozytywnie wpływa na nasz rozwój emocjonalny. Często też na koniu dotrzemy w miejsca gdzie rower czasami może zawieść. Koń nie utknie w błocie i nie boi się wody.

Kajaki                                                              kajaki

Dla miłośników wody zdecydowanie polecamy amatorskie kajakarstwo. Jest to sport, który nie wymaga skomplikowanej techniki, ani specjalnego wysiłku fizycznego, dzięki czemu dostępny jest właściwie dla wszystkich. Panie z powodzeniem mogą opalać się w kajaku, panowie kształtować swoje mięśnie, a dzieci wypatrywać małych mieszkańców rzecznych terenów. Ponadto- jest to doskonały sposób na poznawanie dzikiej rzeki Bug, która stworzyła wzdłuż swojego koryta wiele uroczych zakątków. Z kajaka możemy podziwiać rzekę z bliższej perspektywy, która często okazuje się jeszcze ładniejsza niż ta widziana z brzegu.

Siatkówka                                                         siatkówka

Na wielbicieli siatkówki czeka u nas boisko, piłki, a często nawet rezerwowi gracze. Współpraca w drużynie oraz przyjazna rywalizacji z przeciwnikiem, dostarcza dużo przyjemności, dlatego sami uwielbiamy „grać w siatę”. Mecz nie musi przypominać występu naszych polskich medalistów, liczy się dobra atmosfera. Wystarczy jedynie odrobina zaangażowania i doba zabawa gwarantowana.

 

Badminton                                                        badminton

Podobno, zabawy z lotką ludzie odkryli już trzy tysiące lat temu. Dzisiaj ten sport kojarzy się głównie z rekreacją, jednak jako prawdziwa dyscyplina sportowa, badminton wymaga nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale i dużej elastyczności oraz świetnego refleksu. Zaletą badmintona jest to, że w czasie gry mamy odciążony kręgosłup, dzięki czemu przeciwdziałamy jego skrzywieniu. Badminton dostarcza przyjemności zarówno dla dzieciom, jak i dorosłym.

Sporty strzeleckie                                                 łuk

Sporty strzeleckie to doskonały sposób na ćwiczenie „celnego oka” oraz dobrej koncentracji. Strzelanie do celu sprawia ogromną przyjemność większości mężczyzn, ale i niejedna pani poczuje satysfakcję jaką daje „strzał w dziesiątkę”. Konkurs na najlepszego strzelca to doskonały sposób na wspólną zabawę z przyjaciółmi czy rodziną.

Powrót na górę strony ↑


Sezon letni – spokojniejsze zajęcia

Basen                                                           Cieplejsze sezony- spokojniejsze zajecia

Na wszystkich miłośników leniuchowania nad wodą czeka basen z leżakami i parasolami. Można „pomoczyć się” w wodzie albo skorzystać z Aqua Aerobiku. Basen to doskonałe miejsce na spędzenie upalnego dnia, a także alternatywna sceneria wieczoru przy winie.

 

Rejsy katamaranem i stateczkiem po Bugu     statek

Dla wszystkich, którzy chcieliby poznać rzekę Bug z innej perspektywy, ale szukają alternatywy dla kajaku, proponujemy katamaran albo stateczek. Rejs po Bugu to doskonała okazja na poznanie uroków tutejszej przyrody, szczególnie w słoneczny letni dzień. Możemy oglądać urocze krajobrazy albo opalać się na pokładzie. Rejs na katamaranie to oryginalny sposób na leniwy relaks.

Przejażdżki bryczką                                         wozy

Doskonałym sposobem na rozrywkę z rodziną czy przyjaciółmi jest przejażdżka bryczką po nadbużańskich trasach. Wyjeżdżamy zaopatrzeni w koszyczek z trunkami i „małym co nieco” do przegryzienia. Jeśli zdecydujemy się na nocną jazdę, to zabierzemy też ze sobą pochodnie. W zależności od zainteresowań grupy podziwiamy widoki i miło spędzamy czas rozmawiając ze współtowarzyszami albo oddajemy się naszym muzycznym zamiłowaniom przypominając sobie repertuar – począwszy od „Hej cyganie”, przez Czerwone Gitary do „Hej sokoły”!

Bule                                                                bule

Gra w bule, w języku polskim nazywana petanka to tradycyjna francuska gra towarzyska, która w ostatnich latach zdobywa coraz więcej miłośników w naszym kraju. Uczestnicy rzucają kulami z określonej odległości w kierunku małej kulki tzw. prosiaczka. W dużym uproszczeniu, ten kto rzuci bliżej prosiaczka, wygrywa. Petanka to dobry sposób na wspólną zabawę, szczególnie, dla wielopokoleniowej rodziny, ale również dla tych, którzy szukają spokojnej formy rekreacji, nie wymagającej dużego wysiłku fizycznego.

Grzybobranie                                                 grzyby

Tutejsze lasy obfitują w borowiki szlachetne, koźlaki, kurki, kanie, rydze i wiele innych. Najlepiej kiedy wstaniecie o świcie, zabierzecie ze sobą koszyk i mały nożyk i wyruszycie na poszukiwania. Ogromną radość sprawia powrót z pełnymi koszami, ale równie przyjemne jest chodzenie po lesie i odkrywanie leśnych sekretów. Może nawet uda wam się natrafić na łosia albo dudka.

Trasy spacerowe                                             Obraz 332

W naszej okolicy Bug tworzy szerokie zakole, dzięki czemu jest kilka różnych ścieżek, którymi można w 15 min dojść spacerem do rzeki. Można wybrać trasę, która na całej długości prowadzi przez las, albo skorzystać, z tej która prowadzi równocześnie przez łąki i rozległe starorzecza utworzone przez potężną rzekę. Nasze tereny to liczne lasy i łąki, położone na pagórkach i w dolinach, dzięki czemu każdy może dostosować trasę do swoich zainteresowań i możliwości. Jeśli chcecie wyruszyć na polowanie na sarny (oczywiście- polowanie z aparatem;) skierujcie się w stronę kwiecistych łąk, jeśli będziecie chcieli podziwiać piękną panoramę nadbużańskich terenów, wybierzcie się na okoliczne wzgórza. Możliwości są niezliczone!

Wędkowanie                                                      wędka

Rzeka Bug jest jedną z niewielu dużych europejskich rzek, których koryto nie jest regulowane. Dzięki temu zachowuje swój całkowicie naturalny rozwój. Każdy miłośnik wędkowania znajdzie w Bugu wiele różnych gatunków ryb, na przykład: płocie, leszcze, karpie, szczupaki, sumy, klenie, okonie, ukleje i sandacze. (Wymagane jest pozwolenie.)

Powrót na górę strony ↑


Zimowe aktywności

Narty biegowe                                                 Zimowe aktywności

 

Choć nie wszyscy mieli jeszcze okazję to sprawdzić, bieganie na nartach dostarcza ogromnej satysfakcji. Sami należymy do miłośników tego sportu i wszystkich pragniemy zachęcić do korzystania z biegówek. Podczas biegu czy marszu na nartach pracują niemal wszystkie mięśnie, co gwarantuje harmonijny rozwój ciała i zdecydowany wzrost kondycji. Narciarstwo biegowe to kolejna dyscyplina, którą możemy uprawiać w każdym wieku, wystarczy jedynie trochę śniegu na trasie.

Biegówki w naszych okolicach gwarantują możliwość podziwiania prześlicznych zimowych krajobrazów w Krainie Bugu. Biały puch otulający drewniane domki czy lasy wprowadza do nadbużańskiej scenerii niesamowity zimowy klimat. Narty biegowe dają nam możliwość dotarcia do miejsc, gdzie krajobrazy pozostały nietknięte przez człowieka, a na śniegu można odnaleźć jedynie ślady zwierząt i naszych nart. Na wielbicieli biegówek czekają specjalnie wyznaczone trasy o różnym poziomie trudności, a dla tych, którzy lubią ducha rywalizacji, współorganizujemy biegi narciarskie. Naprawdę polecamy.

Łyżwy                                                               łyżwy

Niezależnie od tego, czy mówimy o grze w hokeja czy jeździe wokół lodowiska, łyżwy stanowią doskonały sposób na poprawę naszej kondycji i zmysłu równowagi w zimie. Kiedy tylko w Borsukach zagości siarczysta zima, co zdarza się zresztą nierzadko, zapraszamy na nasze lodowisko na stawie. Zaproście swoich znajomych do gry w hokeja, albo dzieci do jazdy w kółko. Wystarczy jedynie ciepło się ubrać, a w piękny słoneczny dzień- łyżwy dostarczą wam wiele radości na świeżym powietrzu.

Sanki fińskie                                                      sanki fińskie

Sanki fińskie to doskonały sposób na sprawienie przyjemności dzieciom, ale i nie tylko. Możemy się wybrać na spokojny spacer i podziwiać nadbużańskie tereny otulone śnieżną warstwą, albo zaserwować sobie dobrą dawkę sportu zmieniając wolne tempo na lekki trucht (zapewniamy, że dzieci będą motywowały was do szybszego biegu;). Oczywiście, w ramach lekkiego odpoczynku, polecamy wskoczenie na płozy przy większym spadku terenu – dobra zabawa gwarantowana

Kulig                                                               kulig

Doskonałym sposobem na rozrywkę z rodziną czy przyjaciółmi jest sanna po nadbużańskich trasach. Wyjeżdżamy zaopatrzeni w koce, koszyczek z trunkami i „małym co nieco” do przegryzienia. Jeśli zdecydujemy się na nocną jazdę, to zabierzemy też ze sobą pochodnie. W zależności od zainteresowań grupy podziwiamy widoki i miło spędzamy czas rozmawiając ze współtowarzyszami albo oddajemy się naszym muzycznym zamiłowaniom przypominając sobie repertuar – począwszy od „Hej cyganie”, przez Czerwone Gitary do „Hej sokoły”!

Powrót na górę strony ↑